Dokümanlar
İletişim

Ar-Ge

Ar-Ge
| Anasayfa / Ar-Ge

AR-GE MERKEZİMİZ

Kalite, sürdürülebilirlik ve inovasyona dayalı Ar-Ge çalışmalarıyla büyüyoruz. Katma değerli ürünler, yenilikçi yöntemler ve geleceğe değer katacak birçok proje için çalışmalarımızı hızlandıracak önemli bir adımı tamamladık. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Ar-Ge Merkezi Belgesi almaya hak kazandık. Birlikte daha iyi bir gelecek için Ar-Ge Merkezimizde araştırmaya ve üretmeye devam ediyoruz.

Ar-Ge Merkezinin misyonu, düşük maliyet ile maksimum ürün kalitesini sağlamak ve sürdürebilir kılmak, enerji ve üretim verimliliğini sağlamak, Endüstri 4.0 için makine modernizasyonu ve yeşil enerji dönüşümlerine yönelik çalışmalar sürdürmek ve en önemlisi katma değere sahip yeni ürün tasarımı yapmaktır. Ar-Ge departmanı olarak, müşteri portföyünün büyük kısmını oluşturan otomotiv ve diğer müşterileri ile ortaklaşa tasarım ve ürün geliştirme konuları üzerine çalışmalar yapmaktadır. Çetin Cıvata Ar-Ge ekibi, müşterilerin Ar-Ge ve Teknik ekipleriyle birebir görüşerek, yeni özel ürünlerin üretile bilirliği, kalitesinin arttırılması ve sürdürülebilirliğine yönelik projeler yürütmektedir. Üretim performansını ve kalitesini arttırmaya yönelik konular günlük GEMBA toplantılarında ekipler ile görüşülerek, aksayan noktalar değerlendirilip, çözüm yolları bulunmaktadır.

Ar-Ge ekibi, maliyet etkinliğini ve fizibilitesini inceleyerek, yeni ürünün devreye alınmasını gerçekleştirerek, tasarlayarak, simüle ederek ve prototip oluşturduktan sonra üretim sürecinin takibi üzerinde çalışarak, RFQ' dan nihai ürün teslimatına kadar ürün geliştirme sürecini titizlikle yönetir. Ayrıca, müşterilerinin geri dönüşlerini dikkate alarak süreç iyileştirilmeleri üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Yeni bağlantı elemanları devreye alırken kalite yönetimine oldukça önem vermekteyiz. Ürünler proje ekibi tarafından PPAP/PPF, FMEA, APQP, MSA, SPC ve 8-D kalite yönetim sistemleri ile birlikte yürütülmektedir.

Çetin Cıvata  Ar-Ge Merkezi, her türlü bağlantı elemanlarının geleceğini şekillendirmek amacıyla, tasarım sistemine ve dünya standartlarına uygun olarak çeşitli teknik değerlendirme çözümleri konusunda yoğun çalışmalar ve araştırmalar yapan nitelikli uzmanlığa sahip güçlü bir mühendislik ve teknik ekibe sahiptir. Bununla birlikte, mekanik, metalürjik ve korozyon testleri de dahil olmak üzere laboratuvarlarında testler yapabilmektedir.  Ürün ve kalıp tasarımı, kalıp imalatı, malzeme seçimi, imalat süreçleri konularında kendisini sürekli geliştirmektedir. Kalıp ömürlerinin verimliliğini arttırmaya yönelik çalışmaları, sonlu elemanlar yöntemi kullanan benzetim programları ile desteklemektedir.

Merkezimiz literatür araştırmalarını ve sektördeki gelişmeleri sürekli takip ederek, kendi bünyesine adapte etmektir. Uluslararası ve ulusal üniversite işbirliklerimiz ile birlikte lisans, yüksek lisans, doktora tezlerine destek vermekte, sanayi ve üniversite işbirlikleri ile yeni özel tasarım ürünler, ürünlerin kalitelerinin geliştirilmesi, imalat adımlarının iyileştirilmesi, kullanılan malzemelerin servis ömürlerinin artışlarıyla ilgili çalışmaları simülasyonlara ve deneysel çalışmalara dayanarak projeler yürütmektedir.

Yasal Uyarılar
Telif Hakkı © Çetin Civata A.Ş. Tüm hakları saklıdır.
+90 (212) 778 1100

Muratbey Merkez Mah. Fabrikalar cad. No:17 34545 Çatalca/İstanbul


Telif Hakkı © Çetin Civata A.Ş. Tüm hakları saklıdır.